СТУДЕНТСЬКА РАДА
Донбаського державного технiчного університету


Наше опитування
Як Вам навчання в університеті?
Всього відповідей: 782
Ми в соц. мережі
Головна » 2016 » Грудень » 2 » «ЧЕРВОНА СТРІЧКА»
10:02
«ЧЕРВОНА СТРІЧКА»

Понад чверть сторіччя пройшло з того часу, як світ дізнався про жорстоку, жахливу хворобу, яка дуже швидко розповзлась по всіх континентах, погрожуючи майбутньому людства.

Про ВІЛ-інфекції стало широко відомо в 80-х роках минулого століття, і вже скоро ВІЛ/СНІД став справжньою чумою 20 століття. Сьогодні доводиться з жалем визнати, що дане захворювання перемогти не вдалося, і ВІЛ можна сміливо назвати вже чумою 21 століття.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоровя, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоровя всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД. Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно.

Україна має надзвичайно гостру епідеміологічну ситуацію щодо темпів розповсюдження ВІЛ-інфекції. За період 1987-2016 рр. в Україні офіційно зареєстровано 292153 випадки ВІЛ-інфекції серед громадян України, у тому числі 90095 випадків захворювання на СНІД та 40554 смертей від захворювань, зумовлених СНІДом.

Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.

Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка і сьогодні жодна акція в цій сфері не обходиться без неї. Червона стрічка символізує співчуття, підтримку і надію на майбутнє без цієї небезпечної хвороби.

У Донбаському державному технічному університеті студенти, викладачі та співробітники провели захід під назвою «Червона стрічка» до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, метою якого було привернути увагу студентів до вирішення проблеми епідемії, дискримінації ВІЛ-інфікованих, толерантного ставлення до них. На захід з лекцією запросили психолога з Кабінету довіри м. Лисичанська Коваленко Єсенію Ігорівну, яка прочитала лекцію та надала інформаційний матеріал. Червоний хрест м. Лисичанська надав плакати та брошури з даної тематики.

Якщо всім нам не байдуже наше спільне майбутнє, ми теж можемо приєднатися до всіх тих, хто активно бореться проти страшної загрози людству.

Йде час, а СНІД ще не переможений, - ось чому нам так важливо навчитися слухати тих, хто опинився по той бік біди. Памятаймо, - носії ВІЛ - просто люди, які так хочуть жити. Бережемо себе, піклуймося про ближніх і нехай Всесвітній день боротьби з ВІЛ обєднає всіх і кожного. Разом нам вдасться подолати цю хворобу раніше, ніж вона знищить нас.

Наукова бібліотека ДонДТУ та інформаційний відділ.

 
Переглядів: 25 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar