СТУДЕНТСЬКА РАДА
Донбаського державного технiчного університету


Наше опитування
Як Вам навчання в університеті?
Всього відповідей: 782
Ми в соц. мережі
Головна » 2016 » Листопад » 26 » Пам`ятаємо...
12:39
Пам`ятаємо...

День пам`яті жертв голодоморів — щорічний національний пам`ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. 

Україна пережила три жахливих голодомори (1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 рр.), у яких загинули мільйони українців; наймасовішим був голодомор 1932-1933 років. 

У цей скорботний день українці згадують трагедію вселенського масштабу – геноцид українського народу, вчинений комуністичним режимом.  Голодомор був інструментом політики тоталітарного сталінського режиму більшовиків, вжитим свідомо як останній засіб зломити опір українського селянства проти системи.

Голодомор став національною трагедією і окремою сторінкою в історії українського народу, про яку ми згадуємо з сумом.
Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охоплених голодом регіонів України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних, тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення - смерть від голоду. 

У 2016 році День пам`яті жертв голодомору припадає на 26 листопада.

У науковій бібліотеці ДонДТУ пройшла виставка-репортаж  "Голодомор - трагедія українського народу", з якою можна ознайомитись на сайті бібліотеки http://librarydonstu.ucoz.ua/. 

Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам`ятників жертвам голодоморів в Україні.
Щорічно в четверту суботу листопада о 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі для вшанування усіх жертв цієї страшної трагедії запалюють свічки у своєму вікні.


Україна пам`ятає! Світ визнає!

Переглядів: 24 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar