СТУДЕНТСЬКА РАДА
Донбаського державного технiчного університету


Наше опитування
Як Вам навчання в університеті?
Всього відповідей: 783
Ми в соц. мережі
Головна » 2016 » Травень » 29 » Подорож до Закарпаття
20:16
Подорож до Закарпаття

Закарпаття – найзахідніший та найчарівніший край України. Саме тут з 23 по 25 травня перебував Голова студентської ради Донбаського державного технічного університету Романченко Едуард разом з групою молодих людей з Харківської, Донецької та Луганської областей у рамках проекту Громадської організації "Молодіжна Альтернатива" під назвою "Єдність у різноманітті: подолання стереотипів та конфліктів, налагодження діалогу між молоддю Сходу, Півдня та Заходу". Організувати перебування молоді на Закарпатті допомагали представники Благодійного фонду «Центр громадських ініціатив» (м. Перечин).

З самого ранку 23 травня у приміщенні Закарпатської обласної наукової бібліотеки імені Федора Потушняка учасники зустрілися з представниками організацій громадянського суспільства Закарпаття, з пані Тетяною Хорошиловою, яка розповіла про діяльність ГО «Ужгород – Донбас», та пані Лесею Лойко, яка презентувала ГО «Форза». Звичайно ж не могло обійтися без цікавих презентацій та відеосюжетів про діяльність самої бібліотеки, про що розповідала молода і чарівна Євгенія Напуда. 

Після обіду молоді люди взяли активну участь у роботі дискусійного клубу на тему: «Угода про асоціацію: які можливості вона відкриває?», у якому брали участь експерти з даного питання: Кушнір Наталія Олексіївна – кандидат економічних наук, доцент кафедри міжнародних економічних відносин, заступники декана з наукової роботи; Ман Денис Миколайович – начальник департаменту економічного розвитку та торгівлі Закарпатської ОДА; Менджул Марія Василівна - кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного приватного права, правосуддя та адвокатури, в.о. зав.кафедри; Мелеганич Ганна Ігорівна - кандидат політичних наук, доцент та Андрейко Віталій Іванович, доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій УжНУ. У експертів та молоді вийшла чудова дискусія, де було обговорено основні умови вступу до ЄС та можливі наслідки для України. Всі присутні зійшлися на думці про те, що нам є багато чому вчитися від Європейських країн, але не варто втрачати свою самобутність. Зміни на краще в державі відбудуться тоді, коли кожен зміниться сам. А схід і захід України - єдині! 

Перший день перебування на Закарпатті закінчився пішохідною екскурсією містом Ужгород. 

Другий день був присвячений питанням толерантності, дискримінації та конфліктів і способів вирішення їх. Після обіду молоді люди мали можливість прогулятися мальовничим закарпатським містечком Перечин та відвідати туристичний комплекс «Воєводино». 

В останній день роботи молоді зі Сходу на Закарпатті обговорювалися можливості та правила підготовки проектних пропозицій для отримання донорського фінансування для вирішення суспільно-важливих проблем. Всі учасники даної поїздки залишилися задоволеними, повезли з собою тільки позитивні враження та нові знання і щиро ділитимуться ними зі своїми друзями вдома та бажанням повернутися знов на Закарпаття.

Переглядів: 59 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar