СТУДЕНТСЬКА РАДА
Донбаського державного технiчного університету


Наше опитування
Як Вам навчання в університеті?
Всього відповідей: 782
Ми в соц. мережі
Головна » 2016 » Лютий » 28 » Студентський антикорупційний форум
20:32
Студентський антикорупційний форум

26-28 лютого 2016 року у Кіровограді пройшов перший Всеукраїнський студентський антикорупційний форум, організований ініціативною групою студентів за підтримки Кіровоградської міської ради. Партнерами форуму виступили Кіровоградський державний педагогічний університет ім. В.Винниченка, Кіровоградський національний технічний університет та науково-виробниче підприємство "Радій".

Спікерами форуму були: координатор "Руху за очищення" Олександр Боровик, виконавчий директор StudMP Олексій Братущак, радник з питань культури Посольства США Конрад Тьорнер. У якості експертів у форумі взяли участь представники державних установ по боротьбі з корупцією: Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), антикорупційної прокуратури, комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, а також представники неурядових організацій, що займаються діяльністю, спрямованою на боротьбу з корупцією та студентські правозахисники. Відкривав форум міський голова Кіровограда Андрій Райкович.

На форум зібралися більше сотні студентських активістів з усіх регіонів України для того, аби ознайомитися з дієвими антикорупційними практиками в системі вищої освіти. Протягом трьох днів активісти обговорювали поточну ситуацію з корупцією у ВНЗ, на реальних прикладах дізналися про успішні антикорупційні кампанії та розробили механізми боротьби з корупцією в майбутньому. Студенти брали участь у панельних дискусіях та тренінгах, які проводили професійні модератори; обговорювали проблеми корупції, які іноді виникають під час навчального процесу; дискутували про роль студентів у боротьбі з корупцією в системі вищої освіти.

Наш університет представляв Голова Студентської ради Едуард Романченко. Зі слів Едуарда, подібний набутий практичний досвід допоможе в подальшій реалізації утворення антикорупційного студентського руху, який об’єднає студентство в боротьбі за справедливий і гідний розвиток освіти України.

По закінченню студентського антикорупційного форуму було сформовано Студентське антикорупційне бюро, до якого увійшли студентські активісти, та прийнято резолюцію з пропозиціями до Міністерства освіти і науки України:

  • рекомендувати МОН організувати комісію з перевірки професійної придатності викладачів;
  • створити студентську антикорупційну платформу;
  • провести реформу серед студентських профкомів ВНЗ.

Детальніше про форум можна поглянути тут: https://www.youtube.com/watch?v=Qvqikhy7Voc

Переглядів: 36 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0